More

  Microsoft uruchomił nową witrynę dla TypeScript

  Jak zapewnia Microsoft, nowy portal to znacznie lepsze niż dotąd przykłady i lepsza widoczność kodu oraz zastosowanie nowego formatu znaczników. Witryna ma ułatwić zrozumienie miejsca TS w ekosystemie JavaScript.

  Zmiany w projekcie zaktualizowanej witryny obejmują m.in. całkowicie oddzielną nawigację dla wersji mobilnych i stacjonarnych oraz opcję wyszukiwania dokumentacji. Obszar eksploratora kodu Playground przeprojektowano tak, aby zawierał interaktywne, przeplatane próbki kodu w istniejącej dokumentacji.

  Znajdziemy tu także link do najnowszej wersji TypeScript 4.0.

  Aktualizacje obejmują również kompresję udostępnianych adresów URL, aby nie były zbyt długie. Kolejną zmianą jest bardziej wszechstronny zestaw przykładów uczących języka TypeScript oraz możliwość rozbudowy Playground za pomocą wtyczek użytkownika. Innym, dobrze przyjętym akcentem jest możliwość pisania w języku JavaScript lub TypeScript i oglądania równoważnych danych wyjściowych .JS lub .d.ts.

  Nowa wersja witryny powstała po to, aby dokumentacja języka TypeScript była tak rozbudowana, jak system czcionek, a projekt pasował do współczesnych stylów Microsoft” – wyjaśnia Orta Therox, inżynier Microsoftu pracujący przy TypeScript.

  Marek Zoellner
  Specjalista ds. contentu i znawca rynku IT. Absolwent filologii polskiej, wieloletni dziennikarz prasowy, radiowy iinternetowy. Swoje doświadczenie zawodowe związane z pracą nad słowem wykorzystuje obecnie w branży IT.

  Latest articles

  11 bibliotek, które powinien znać każdy iOS developer

  Przez dwanaście lat, App Store mocno zadomowił się na naszych urządzeniach mobilnych, oferując coraz to większą różnorodność aplikacji. W tym roku ich...

  Jak używać Web Components w Reactcie i Angularze

  Kontynuujemy temat użycia Web Components w budowaniu aplikacji. W tym wpisie przyjrzymy się ich zastosowaniu wraz z popularnymi frameworkami JS-wymi.

  Hacktoberfest – ten hackathon to małe piwo

  Hackathon to wydarzenie programistyczne polegające na zrealizowaniu w określonym czasie projektu zgodnego założeniami organizatora. Większość z was pewnie kojarzy słowo Hackathon. Najczęściej...

  #IThotStory, czyli największe wpadki programistów

  Co prawda programista to nie saper i może pomylić się więcej niż raz, ale każda wpadka niesie za sobą jakieś ryzyko. Zaliczyliście...

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Related articles

  X