More

  Internet Explorer odchodzi do lamusa. Będziecie tęsknić?

  25 lat minęło jak jeden dzień. No może nie do końca, faktem jest jednak, że kończy się pewna epoka. Microsoft ogłosił koniec wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer, która pamięta jeszcze czasy Windowsa 95.

  Wieść obiegła świat z prędkością błyskawicy, co może być trochę dziwne. No bo kto jeszcze dziś korzysta z IE? Trudno jednak przejść obojętnie obok takiego newsa. Zwłaszcza, że przeglądarka była z nami aż ćwierć wieku i mimo wielu kpin, broniła się jak mogła przed zesłaniem do archiwum.

  Choć wsparcie dla Internet Explorer wygaszane jest już od jakiegoś czasu, Microsoft ogłosił, że jest to już ostateczne rozstanie. Cały proces wygaszania ma być jednak prowadzony stopniowo do 21 sierpnia 2021.

  internet explorer

  Oznacza to, że po podanych wyżej terminach działanie IE będzie ograniczone, albo nie będzie już możliwości łączenia się z Microsoft 365 czy MS Teams. Zdajemy sobie sprawę, że ta zmiana będzie trudna dla niektórych klientów, ale uważamy, że najwięcej korzyści z użytkowania Microsoft 365 dostaną, korzystając z Microsoft Edge. Zależy nam na tym, aby to przejście było tak płynne, jak jest to tylko możliwe – pisze Microsoft. Alternatywą ma być Microsoft Edge, który w ostatnim czasie mocno ewoluował i się poprawił, ale… no właśnie, czy się przebije?

  Według serwisu StatCounter i danych z lipca 2020 udział w rynku poszczególnych przeglądarek dla wszystkich platform wyglądał następująco:

  internet explorer

  A tutaj to samo źródło, ale dane na temat urządzeń mobilnych:

  internet explorer

  I to samo dla Polski:

  internet explorer

  A tutaj mobilki:

  internet explorer

  Zgadzacie się z takim zestawieniem? Z jakiej przeglądarki korzystacie? Zostawcie swoją opinię w komentarzu i może dodajcie ze dwa słowa na pożegnanie IE 🙂

  Marek Zoellner
  Specjalista ds. contentu i znawca rynku IT. Absolwent filologii polskiej, wieloletni dziennikarz prasowy, radiowy iinternetowy. Swoje doświadczenie zawodowe związane z pracą nad słowem wykorzystuje obecnie w branży IT.

  Latest articles

  11 bibliotek, które powinien znać każdy iOS developer

  Przez dwanaście lat, App Store mocno zadomowił się na naszych urządzeniach mobilnych, oferując coraz to większą różnorodność aplikacji. W tym roku ich...

  Jak używać Web Components w Reactcie i Angularze

  Kontynuujemy temat użycia Web Components w budowaniu aplikacji. W tym wpisie przyjrzymy się ich zastosowaniu wraz z popularnymi frameworkami JS-wymi.

  Hacktoberfest – ten hackathon to małe piwo

  Hackathon to wydarzenie programistyczne polegające na zrealizowaniu w określonym czasie projektu zgodnego założeniami organizatora. Większość z was pewnie kojarzy słowo Hackathon. Najczęściej...

  #IThotStory, czyli największe wpadki programistów

  Co prawda programista to nie saper i może pomylić się więcej niż raz, ale każda wpadka niesie za sobą jakieś ryzyko. Zaliczyliście...

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Related articles

  X